• teta@tetamuh.com.tr

Çınar Mah. Duru Cad. No:4
06750 Akyurt, Ankara/TÜRKİYE

Telefon

+90 312 847 53 61

HAKKIMIZDA

  • 30 YILLIK DENEYİM
  • UZMAN MÜHENDİS KADROSU
  • GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

TETA MÜHENDİSLİK DOĞRU PARTNERİNİZ
1992 yılında kurulan TETA MÜHENDİSLİK A.Ş., tarım, gıda ve kimya endüstrilerine yönelik depolama, tartma, torbalama, taşıma, seviye ölçme ve endüstriyel otomasyon ile yol yapım sektörü için asfalt plentleri üretimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Geçen yıllarla birlikte, sektörün gereksinimlerine yanıt verecek şekilde kendini geliştirmiş olup, 1998 yılı sonunda taşındığı 5.500 m 2 kapalı alanlı Ankara / Akyurt fabrikasında üretim ve hizmet programına sürekli yenilikler katarak son teknolojiyi izlemektedir.

Teta Mühendislik, özellikle tahıl depolama siloları, modüler civatalı silolar (un, irmik, kepek vb. için), otomatik tartma ve torbalama makineleri, randıman kontrol sistemleri, yüksek kapasiteli zincirli, bantlı ve helezon konveyörler ile kovalı elevatörlerin üretiminde uzmanlaşmıştır.

Firmamız aynı zamanda çelik tahıl siloları, buğday tavlama sistemleri, otomatik un/ nişasta/ şeker paketleme makineleri, pnömatik gemi boşaltıcılar, manyetik ayrıcılar ve vibrasyon motorları gibi ürünlerde dünyanın önde gelen firmalarının tek yetkili temsilciliği ve distribütörlüğünü yürütmektedir.

Kendi bünyemizdeki otomasyon grubu ise makine veya tesislere ait kuvvet ve kontrol panolarını, PLC ve bilgisayar kontrollü olarak dizayn ve imal etmektedir. Aynı zamanda asfalt plentlerine ait bilgisayar kontrollü otomasyon sistemleri üretim ve servis hizmetlerini de vermektedir.